• Rozkládací sedací souprava – jak na její výběr?

  Kdo má doma často návštěvy, ten jistě už našel klady rozkládací pohovky či gauče. Stačí pár vteřin a z jednoduché sedací soupravy máte pohodlné lože, na kterém se může příjemně vyspat kdokoliv. I pán domu, pokud návštěvě nabídne svou vlastní postel – jak se sluší a patří.

  Jak vybrat správný set na sezení?

  Pojďme společně najít ideální sedací soupravu, která sedne do každého obývacího pokoje. Jak to uděláme? Krok za krokem vás provedeme naším postupem, díky kterému jsme si vybrali vlastní gauč do už třetího bytu v pořadí. Ten starý jsme vždy po několika letech, co dosloužil, prodali nebo darovali potřebným. Jak jsme ho tedy hledali?

  Rozkládací soupravy na sezení

  Základem je velikost, od kterého se odpíchneme. Jak velký prostor máte v místnosti? Dostatek na velký sedací set s několika doplňujícími taburety? Nebo jen 200×100 na klasický gauč? Jak to máte doma? My jsme měli doma naštěstí dostatek prostoru na celou soupravu (hlavně při výběru počítejte, že u rozkládací varianty potřebujete dvojnásobek prostoru – počítáno od šířky gauče).

  Na tvar rozhodně záleží

  Také je důležitý tvar – klasická pohovka, nebo dokonce rohová? Ta druhá zmíněná lépe vyplní prostor a nabízí i příjemnější posezení například při delším filmu, nebo čtení knížky. Za nás bychom volili právě tuto. Případně zvolte klasický tvar, ale doplňte ho užitečnými podhlavníky či dalšími polštářky. Vy i návštěva to oceníte.

  UKAŽTE mi rozkládací sedací sety

  Stylovka se nikdy neztratí

  Dalším krokem je výběr vhodného stylu. V našem novém bytu si potrpíme na rustikální (řekněme že je to trochu retro) styl, takže zde výběr nebyl moc náročný. Ale nemusíte trpět sezením na zemi, když máte v oblibě moderní (třeba i minimalisticky futuristický) vzhled. Případně polstrovaná klasika je klasika. Na té také nic nezkazíte.

  A máme zde také důležitou součást našeho návodu na výběr vhodné soupravy. Jak moc ji chcete rozkládat? Některé typy jsou vhodné na občasné přespání (levné), ale ty zbylé jsou ideální klidně na každodenní spaní (spíše luxusnější).

  Jaká je ideální cen?

  Od toho se samozřejmě odvíjí cena těchto pohodlných pohovek. Jak moc chcete do tohoto nábytku investovat? My jsme šli „zlatou střední cestou“ a vybrali jsme decentní set kombinující černé a bílé starosvětské polstrování. Hezky sedne do našeho interiéru. Vybírejte také.

  CHCI vidět všechny sedací soupravy