• Rustikální konferenční stolky i v moderním domovu?

  Konferenční stolky, ty k obývacímu pokoji neodmyslitelně patří. Konferenční stolek by neměl být jen krásný, ale také praktický. Přeci jen, denně jej budete využívat, pokládat na něj nejrůznější věci, budete u něj trávit dost času.

  A praktičnost se u tohoto typu nábytku cení. Existuje jich mnoho. Luxusní, retro, moderní, levné, elegantní, sofistikované. Volíte tak vždy podle vybavení svého interiéru, podle barevného provedení, podle stylu. Rozhodli jste se pro styl rustikální? I takový styl umí podtrhnout rustikální konferenční stolky.

  Co je to rustikální styl?

  Mnohým se může zdát, že rustikální je vlastně jen vznešený název pro starý. Mnoha lidem se může zdát, že jde o nábytek, který je po „prapraprababičce“. Opak je, ale pravdou. Rustikální je ze slova „rustique“ tedy hrubý, neotesaný a možná také i venkovní, chcete-li.

  Inspiraci nachází tento styl zejména v přírodě a do nábytku se také často vetkne starožitný nádech. Rustikální nábytek pracuje často se dřevem, jde o návrat do minulých let, prakticky jde o takové retro. Rustikální nábytek často nabízí věrné kopie nábytku z 19. století či z jiných dob.

  Výběr nepodceňte

  Rustikální styl se nehodí do všech prostorů, do všech místností. Proto je vždycky důležité vybírat pečlivě a s rozvahou. Jednoduše můžete kombinovat jednotlivé kusy nábytku. Rustikální pohovka, rustikální obývací stěna a rustikální konferenční stolky. To všechno si můžete pořídit tak, aby to do vašeho interiéru zapadlo a vypadalo to v něm hezky, ale zároveň s nádechem minulosti. Pamatujete si na prázdniny u babičky? Milovali jste její nábytek? A přesně tam vás konferenční stolky v rustikálním stylu přenese. K babičce na venkov.

  Důraz na přírodu

  Důraz na přírodu je zde velmi důležitý, nenajdete zde tak obvykle moderní a pestré barvy. Rustikální konferenční stolky se drží různých odstínů dřeva či občas bílé a černé barvy. A i díky tomu jsou rustikální konferenční stolky tak oblíbené u všech.