• Rustikální sedací souprava, prestiž doma i v kanceláři

    Rustikální sedací souprava je vynikajícím doplňkem třeba i do moderní domácnosti, jelikož působí sama o sobě jako dekorační prvek, který vynikne kdekoli. Pod pojmem rustikální si však lze představit vícero druhů sedacích souprav…

    Především se bavme o kůži. Klasické kožené sedací soupravy jsou dnes jednoduchého tvaru, bez zbytečných zdobných prvků. Naproti tomu rustikální nábytek se vyznačuje zaoblenými tvary, prošívanou kůží a ornamenty, případně i rytinami na dřevěných podpěrkách. U tohoto „venkovského“ nábytku se právě především setkáváme s kombinací dřeva a kůže, přičemž dřevěné podpěry pro ruce, anebo bočnice křesel a pohovek, se pyšní vyřezávanými hlavami koně, anebo psa, případně alespoň zdobnými lemy.

    Barevné alternativy jsou i u těchto souprav bohaté, v obchodních domech nebo v internetových obchodech naleznete barvu kůže od královské hnědi plné luxusu státníků, až po slonovinovou kost. Údržba pravé kůže je ovšem náročná a případné opravy u profesionálů finančně vychází bez pár stovek jako další nová souprava. Co potěší, je možné dokoupení konferenčního stolku (a někdy i celé obývací stěny) ve stejném duchu, v některých obchodech seženete dokonce pod pojmem rustikální sedací souprava kombinaci rustikálu s Chesterfield pohovkou.

    Gobelínová verze

    Nemáte-li na koženou soupravu dostatek financí, anebo, nechcete-li riskovat, že se vám kůže brzy nenávratně opotřebujte, zkuste gobelínovou verzi, případně jiný méně kvalitní textilní potah s přemírou kytičkovaného vyšívání, které dojem venkova jen a jen umocňují. I tyto materiály však mají svá negativa, snadno se ušpiní, těžko se vyčistí a je-li doma kočka, která ráda používá své drápky, je to stejná katastrofa, jako u kožené alternativy soupravy. Nicméně právě krom zmíněného potahu se jedná o naprosto shodné verze rustikální souprav, které jsou rustikální právě svými typicky vyřezávanými bočnicemi, podpěrami pod ruce nebo alespoň nožkami. Rustikální sedací soupravy koupíte především v podobě pohovky pro tři osoby a dál samostatných křesel, které lze libovolně dokupovat podle potřeby, podobně jako podnožku nebo výše zmíněný konferenční stolek.