• Sedací vaky tvarované

  Do nedávna jsme v našich interiérech znali pouze klasické sedací soupravy složené z křesel a gauče. Současná doba však přináší zvrat i do této oblasti a nabízí celou řadu netradičního nábytku. Zcela netypickým řešením jsou poslední nové trendy v bytových doplňcích, kterými jsou sedací vaky a pytle. Sedací vaky se vyrábějí v nejrůznějším provedení a jsou určeny jak pro dospělé, tak pro děti.

  Materiál a tvarování

  Sedací vaky se vyrábějí z nejrůznějších materiálů. Nejčastěji je to však ekokůže, nylon a bavlna. Obdobou sedacích vaků jsou také sedací pytle, které se vyrábějí ze stejných materiálů. V obou případech se jedná o nový trend v bytových doplňcích, který umožňuje především naprosto pohodlné sezení a také všestranné použití. Sedací vaky jsou různě tvarovány, takže si můžete vybrat tvar křesla, sedacího míče, sedačky, taburetky a dalšího provedení. Rovněž bohatý a pestrý je výběr barevných provedení sedacích vaků.

  Předností tvarování sedacích vaků je přizpůsobivost každému tělu. Tato vlastnost je dána náplní, kterou tvoří speciální polystyrénový granulát. Časem může dojít k sesednutí náplně a ke zmenšení objemu vaku. To lze snadno napravit doplněním kuliček, čímž se objem vaku zvětší a může jej používat i osoba s vysokou hmotností. Spolu s vakem si můžete zakoupit i náhradní náplň. Proto může sedací vaky využít v domácnosti celá rodina bez ohledu na věk, velikost i tělesnou váhu.

  Druhy tvarování

  Sedací vaky jsou tvarovatelné do různých podob. Stále oblíbenější jsou sedací vaky v podobě míče, který může být zajímavým oživením každého bytu. V největší oblibě jsou samozřejmě u dětí, takže mohou být veselým doplňkem v dětském pokoji.

  Jelikož jsou sedací míče známé především jako rehabilitační pomůcka při léčení poruch páteře, můžeme této skvělé vlastnosti využít i v domácnosti. Sedací vak vytvarovaný do podoby míče může sloužit k sezení u počítače nebo psacího stolu, nebo i při zábavě u televize. Díky míči se zbavíte únavy a bolesti zad, které způsobuje hlavně strnulé sezení. Princip je v tom, že sezením na míči jste nuceni neustále vyrovnávat balanc, čímž nevědomky účinně protahujete a cvičíte zádové svalstvo a páteř.