• Sedačky do rohu – jsou k něčemu dobré?

  Jaké výhody mají tzv. rohové sedačky? Jsou pohodlnější než ty klasické? Nabízejí více prostoru či funkcí? Jsou dražší, nebo levnější než běžné pohovky? Na to vám dnes s týmem serveru Nábyteksedačky.cz chceme odpovědět.

  Klady a zápory rohových pohovek?

  V základu, abyste byli v obraze – sedačky, které kopírují tvar místnosti mají většinou podobu ležatého písmene L. Jeho špička přesně zapadne do rohu vašeho obývacího pokoje. A co to znamená pro vás? Takový krásný gauč lépe využívá prostoru v místnosti a nabízí ještě k tomu příjemnou další sedací plochu s pohodlnými sedáky.

  Takže na menším prostoru máte více „zábavy“. A díky tomu se nebudete cítit ani v menším bytě (nebo jen obývacím pokoji) ztísněně. Taková chytrá řešení se hodí nejenom do menších bytečků (1+1, 2+1, 1+kk, 2+kk), ale i samostatných domů. Každý rád ušetří místo. Můžete ho mít volné, nebo mít zde například pohodlný taburet pro položení nohou, nebo například krásný konferenční stolek (i ten můžete použít pro své unavené nožky – ale podložte je polštářem = náš tajný tip).

  Rozložit, či nerozložit? Toť otázka

  Tyto sedací soupravy do L mívají ještě další výhody – mnohé z nich mají uvnitř ukrytý mechanismus, díky kterému za pár minut máte z klasického gauče pohodlnou postel. Rozložení takové lenošky je opravdu rychlé a můžete díky tomu zvládnout bez úhony i neplánované návštěvy přátel a rodiny.

  Hlavně u mnohých modelů nezasahuje tento mechanismus do úložných prostor, který bývá ukrytý ve spodní části každého gauče. Díky tomu nemusíte mít po celé místnosti spoustu drobností, polštářů, taburetů a podhlavníků, ale máte je ukryté právě pod sebou. Spokojeně tam čekají, dokud je nebudete potřebovat.

  Nezapomeňte na vhodný styl…

  Při výběru vhodného stylu/designu pro nový gauč do vašeho domova je vhodné zohlednit vzhled ostatního nábytku v místnosti. Rustikální? Retrospektivní? Moderní? Futuristický? Minimalistický? Stačí si jen vybrat – klikněte na některé z těchto stylů a dostanete se na prověřené modely, které jsme do našeho katalogu vybrali od vybraných dodavatelů a výrobců.