• Ty nejlevnější obývací sestavy + 3 tipy na nákup = to chcete!

  Obývací stěna je hlavní součástí obývací místnosti. Spoustu lidí ani neví, jaké jsou dnes možnosti a uchýlí se k výběru té nejdražší verze, která v reálu nemusí odpovídat skutečnostem. Co se nejprve poohlédnout po levných obývacích stěnách?

  Třeba zrovna budou vašemu bytu pro začátek stačit nebo se sem lépe vejdou, protože jsou rozměrově menší. Levné obývací stěny jsou stejně plnohodnotné stěny, s tím rozdílem, že jsou většinou z různě poskladatelných komponentů a odlehčených materiálů. Ty můžete variabilně měnit podle svých finančních možností. Typů a nejrůznějších modelů skříněk, závěsných modulů a polic je nesčetně mnoho.

  Celistvé obývací stěny na ústupu

  Většina z nás si pod pojmem „levné obývací stěny“ představí ucelenou stěnu, která zabírala v panelákových domech celou jednu stranu místnosti. Ač tento systém působí zcela jistě kompaktním dojmem, je v závěru dost nepraktickým na uklízení. Za obývací stěnou se práší a odestup pár centimetrů ode zdi vám brání efektivnímu úklidu.

  Škodí vám tedy i z hlediska zdraví, alergici na prach zřejmě ví, o čem je zde řeč. I z toho důvodu se jich plno lidí zbavuje, protože jejich užitečnost je prakticky nulová. Jediným plusem je, že pojme dostatek věcí a jiných předmětů. Nicméně s variabilními moduly stoupají jiné možnosti umístění nábytku, estetičnost, hravost a vzdušnost.

  Moderní obývací stěny

  Nač se vzdávat moderního vybavení kvůli tomu, že se pohybuje ve vyšších cenových kategoriích, když si můžete pořídit stejný model, ale v menším provedení? V malém bytě mu to bude navíc i slušet! Je na vás, zda zvolíte lesk nebo mat, ten se totiž z hlediska designérů mění jako aprílové počasí.

  A materiál? Odlehčené varianty dřeva typu lamino, MDF a dřevotříska s sebou strhávají spoustu pozitivních ohlasů. Obývací stěna není tak těžká jako ta z masivu a v závěru je pomalu stejně dlouho životná a také má plno stabilních vlastností.